Institut za zdravlje i sigurnost hrane Zenica donio Izmjene i dopune procedure za rad predskolskih ustanova

Interni krizni štab za zdravstveno-odgojne aktivnosti Instituta za zdravlje i sigurnost hrane Zenica tokom trajanja pandemije novog koronavirusa, uputio je svim javnim i privatnim predškolskim ustanovama na području Zeničko-dobojskog kantona, te resornim ministarstvima zdravstva i obrazovanja, dopune i izmjene procedura, kojima se definiraju mjere samozaštite i prevencije od Covida-19 svih predškolskih ustanova.

Svojevrsni vodič za unapređenje sigurnosti u vrtićima objavljen je ranije ovog mjeseca (može se u cjelosti preuzeti na linku https://inz.ba/wp-content/uploads/2020/05/Protokoli-za-vrtice.pdf ) na osnovu aktuelne epidemiološke situacije, a dopunjen i izmijenjen sada na osnovu novih zaključaka štabova civilne zaštite u različitim oblastima.

Izmjene se odnose na povećanje broja djece u odgojnim grupama te ne isključuju provođenje drugih preporuka shodno aktuelnoj i promijenjenoj epidemiološkoj situaciji, a pojašnjavaju osnovne elemente organizacije rada s djecom, organizacije prostora, savjete za roditelje, mjerenje temperature, te druge mjere.

Izmjene i dopune procedure za vrtice, str. 1-2

Izmjene i dopune procedure za vrtice, str. 2-2

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *