Potpisani ugovori – JUPOiO Zenica ce realizirati dva projekta iz Javnog poziva FMZ

Federalno ministarstvo zdravlja potpisalo je danas u Zenici 14 ugovora sa subjektima iz Zenice, javnim ustanovama, sportskim kolektivima i nevladinim sektorom, koji su konkurisali u okviru aktivnosti “za dodjelu malih grantova za male projekte zasnovane na dokazima” u okviru projekta “Smanjenje riziko faktora za zdravlje stanovništva BiH”, odnosno njene komponente “Mobilizacija zajednice”.

Ukupna vrijednost podrške za projekte koji će biti realizirani u Zenici iznosi 225.040 KM.

Javna ustanova Predškolski odgoj i obrazovanje Zenica uspješno je aplicirala sa dva projekta ”Bravo za zdravo” (zdrava ishrana) i ”Korakom do zdravlja” (fizička aktivnost), a ugovor sa FMZ potpisala je danas direktorica Jasmina Gasal. Projekti će se realizirati u naredna dva i po mjeseca.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *