U BNP-u izvedena predstava ”Eko Zeko” u okviru manifestacije Noc teatra BiH

U subotu, 18.11.2017. godine na velikoj sceni Bosanskog narodnog pozorišta Zenica izvedena je predstava ”Eko Zeko” u okviru manifestacije Noć teatra Bosne i Hercegovine – European theatre night, koja se tradicionalno održava treće subote u mjesecu novembru.

Javna ustanova Predškolski odgoj i obrazovanje Zenica prvi put je uzela učešće u Noći teatra, manifestaciji koju će ove godine upotpuniti 24 učesnika iz 13 bh. gradova sa 34 programa, među kojima su profesionalna i amaterska pozorišta, centri za kulturu, škole, fakulteti, biblioteke, udruženja građana, vrtići…

Predstava “Eko Zeko”, nastala je na prilagođeni tekst istoimene slikovnice, autorice Alise Trtak, a slikovnica je ujedno i prvo štampano izdanje Ustanove. Promocija slikovnice održana je premijernim izvođenjem predstave u BNP-u u aprilu ove godine.

U predstavi glume: Amela Fetić (Jež Smećebjež), Irna Bulut (Eko Zeko), Alisa Trtak (Sova) i djeca vrtića ”Sead Škrgo” (Tajra Ibrašimović, Adna Nadžaković, Ema Redžepović, Zijada Ganić, Dženan Halilović i Danin Drino). Na sceni su ”Ekološku pjesmu” pjevala djeca  starije grupe vrtića ”Radost” sa učiteljicama Amrom Huseispahić i Azrom Prguda.

Predstava je u cjelini osmišljena i realizovana od strane kolektiva Ustanove, a što se odnosi na ideju, režiju, glumu, kostimografiju, sceografiju, muziku i sve ostale segmente pri čemu je do izražaja došao timski rad i inovativnost u radu Ustanove na što smo posebno ponosni.

Cilj kako slikovnice, tako i predstave ”Eko Zeko” jeste djeci na inovativan, uzrastu primjeren, a posebno značajno razumljiv i zabavan način poslati jasne i važne ekološke poruke.

Sudeći po posjećenosti današnje predstave, u tome i uspijevamo.

23730898_10155967499269306_94610721_o

23732396_1489772044476708_801953726_o

Galeriju fotografija možete pogledati na linku

https://www.facebook.com/pg/zenickivrtici/photos/?tab=album&album_id=1446840762089420

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *