Obiljezavanje Medjunarodne nedjelje djeteta u Ustanovi

U okviru obilježavanja Međunarodne sedmice djeteta, JU Predškolski odgoj i obrazovanje Zenica i RTV Zenica započeli su sa realizacijom projekta ”Imam pravo da znam”. Projekat je odobren od strane Ministarstva za rad, socijalnu politiku i izbjeglice ZDK.

Pored edukativnih radionica koje će se održati u vrtićima, sa djecom će biti realiziran niz posjeta u kojima će upravo najmlađi imati ulogu voditelja koji će postavljati pitanja. Sve priloge će snimati i emitovati RTV Zenica, koja je partner na realizaciji projekta.

Projektom su obuhvaćeni svi vrtići JU Predškolski odgoj i obrazovanje Zenica, a bit će obrađena neka od elementarnih prava  iz Konvencije o pravima djece.

Prilozi, kao i promocija prava najmlađih, bit će emitirani u udarnim terminima RTV Zenica.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *