Pocetak raelizacije Programa obaveznog predskolskog odgoja i obrazovanja

U četvrtak, 02.03.2017. godine započinje sa realizacijom Program obaveznog predškolskog odgoja i obrazovanja u godini pred polazak u osnovnu školu za djecu koja do sada nisu bila obuhvaćena predškolskim odgojem i obrazovanjem.

Program će trajati 3 mjeseca.
JU Predškolski odgoj i obrazovanje Zenica program će realizirati u 6 vrtića Ustanove (11 grupa) i kroz mobilne igraonice u osnovnim školama (29 grupa i 5 kombinacija) za blizu 650 djece, koja će po okončanju programa dobiti Uvjerenje za upis u osnovnu školu.
Uvjerenja o zavšenom Cjelovitom razvojnom programu dobit će i 120-ero djece koja već borave u vrtićima Ustanove.

Za potrebe realizacije programa Ustanova je sa Službe za zapošljavanje ZDK angažovala 20 nastavnika i profesora predškolskog odgoja.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *